Uplonic Logo

Mennyit fizet a YouTube megtekintésenként 2026-ban? RPM szegmensenként, Shorts vs. hosszú videó

Egy monetizált YouTube-csatorna 1 000 hosszú videós megtekintés után jellemzően néhány dollárt, 1 000 Shorts-megtekintés után pedig néhány centet keres. Mutatjuk a 2026-os RPM-mediánokat szegmensenként és a 2027. februári YPP-szabályokat.

Mennyit fizet a YouTube megtekintésenként 2026-ban? RPM szegmensenként, Shorts vs. hosszú videóAI
Ebben a cikkben

Egy 2026-os iparági mintában a monetizált YouTube-csatornák medián bevétele témától függően 0,33 és 10,22 dollár között alakult 1 000 hosszú videós megtekintésenként, míg Shorts-videóknál 0,02 és 1,48 dollár között mozgott 1 000 megtekintésre vetítve. Ezt a mutatót hívják RPM-nek: ez az az összeg, ami a YouTube részesedésének levonása után ténylegesen hozzád kerül.

Ha még most döntöd el, melyik platformra építs tartalmat és bevételt, a YouTube egy nagyobb rendszer része. A lépésről lépésre szóló streamer-útmutatónk bemutatja, hogyan illeszkednek egymáshoz az egyes bevételi lábak; itt most egyetlen konkrét kérdésre válaszolunk: mennyit fizet egy YouTube-megtekintés az egyes témákban? Ha a teljes bevételi képre vagy kíváncsi — beleértve a nézők országát, a Shorts-alapot, a csatornatagságokat és az amerikai forrásadót — kalkulátorral együtt, olvasd el a mennyit keres egy YouTuber 2026-ban című átfogó cikkünket.

CPM vs. RPM: a két mutató, amit tisztán kell látnod

A CPM (cost per mille, azaz ezer megjelenés költsége) azt mutatja, mennyit fizetnek a hirdetők 1 000 hirdetésmegjelenésért. Ezt az összeget még azelőtt mérik, hogy a YouTube levonná a saját jutalékát, és kizárólag azokat a megtekintéseket veszi figyelembe, ahol ténylegesen lefutott egy reklám. Éppen ezért a CPM-számok mindig sokkal magasabbnak tűnnek a valóságnál.

Az RPM (revenue per mille, azaz ezer megtekintésre jutó bevétel) ezzel szemben azt mutatja, mennyit keresel te a videód 1 000 megtekintése után — beleszámítva minden egyes megtekintést, azokat is, amelyeken egyáltalán nem jelent meg hirdetés, már a YouTube részesedésének levonása után. Amikor bekerülsz a monetizációs programba, mindkét számot látni fogod a YouTube Studióban, de csak az RPM árulja el, mennyit keres valójában a csatornád.

A döntési szabály egyszerű: amikor valaki azzal érvel, hogy „a YouTube X dollárt fizet 1 000 megtekintésért", azonnal kérdezd meg, hogy CPM-ről vagy RPM-ről beszél. Egy CPM-idézet akár a többszöröse is lehet annak a pénznek, amit alkotóként ténylegesen megkapsz.

Jó tudni: az RPM a YouTube által megtekintéshez kötött egyéb bevételeket is magában foglalja, például a YouTube Premium-előfizetők nézési idejéből származó részesedést, így előrejelzéshez és pénzügyi tervezéshez mindig ez a helyes mutató.

Mekkora részesedést fizet a YouTube a hirdetési bevételből?

A YouTube két fix megosztási arányt tesz közzé hivatalosan, és minden létező RPM-szám ebből a két alapból indul ki.

55%
Az alkotó részesedése a hosszú videók nettó hirdetési bevételébőlForrás: YouTube Súgó, 2026
45%
Az alkotó részesedése a Shorts bevételi alapból rá eső összegbőlForrás: YouTube Súgó, 2026

Hosszú formátumú videóknál a nettó hirdetési bevétel 55%-át kapod meg azokból a reklámokból, amelyek a videóidon futnak. A Shorts-videók teljesen más logika szerint működnek: a reklámok nem magán a videón, hanem a Shorts-feedben az egyes klipek között jelennek meg. A YouTube ezért egy közös alapba (poolba) gyűjti a bevételt, majd a jogosult alkotók Shorts-megtekintéseinek arányában szétosztja, és a rád eső rész 45%-át kapod kézhez. Mivel a Shorts-bevételed egy közös alap méretétől függ, nem pedig közvetlenül a saját videódra kiszolgált hirdetésektől, a Shorts RPM nagyságrendekkel alacsonyabb és nehezebben tervezhető.

Ki kereshet pénzt: YPP-küszöbök most és 2027 februárjától

Hirdetési bevételt kizárólag a YouTube Partner Program (YPP) tagjaként szerezhetsz. 2026 októberében a hirdetési bevételt biztosító szint feltétele 1 000 feliratkozó, valamint vagy 4 000 nyilvános nézési óra az elmúlt 12 hónapban, vagy 10 millió nyilvános Shorts-megtekintés az elmúlt 90 napban.

Létezik egy kibővített, alacsonyabb belépési szint is: ehhez 500 feliratkozó, az elmúlt 90 napban 3 nyilvános feltöltés, továbbá 12 hónap alatt 3 000 nézési óra vagy 90 nap alatt 3 millió Shorts-megtekintés szükséges. Ez a szint megnyitja a rajongói finanszírozást (csatornatagságok, Super Thanks és hasonló eszközök) és a YouTube Shopping funkcióit, de hirdetési bevételt még nem fizet.

2026. augusztus 10-én a YouTube szigorúbb szabályokat jelentett be, amelyek 2027. február 1-jén lépnek életbe.

Feltétel

Hirdetési szint ma

Hirdetési szint 2027. feb. 1-től (új jelentkezők)

Korai belépési szint (hirdetés nélkül)

Feliratkozók

1 000

1 000

500

Hosszú videós út

4 000 nézési óra / 12 hónap

8 000 nézési óra / 365 nap

3 000 nézési óra / 12 hónap

Shorts út

10M Shorts-megtekintés / 90 nap

20M Shorts-megtekintés / 90 nap

3M Shorts-megtekintés / 90 nap

A bejelentés még két fontos szabályt tartalmaz. Egyrészt 2027. február 1-jétől a folyamatos Shorts-bevételmegosztáshoz is szükség lesz az elmúlt 90 napban elért 10 millió jogosult Shorts-megtekintésre, amit a rendszer havonta ellenőriz. Másrészt a már YPP-tag csatornák bent maradnak a programban; a megduplázott belépési küszöbök az új jelentkezőkre vonatkoznak.

Tipp: ha már közel jársz a 4 000 nézési órához, most érdemes a hosszabb videókra koncentrálnod. Ha 2027. február 1. előtt felvesznek a programba, már nem kell teljesítened a 8 000 órás belépési küszöböt.

RPM szegmensenként (niche szerint) 2026-ban

A YouTube maga nem publikál témákra bontott RPM-átlagokat. A legátláthatóbb friss adatsor az AIR Media-Tech 2026. júliusi elemzéséből származik, amely 300 csatorna 2025 májusa és 2026 májusa közötti valós eredményeit vizsgálta. A táblázatban szereplő értékek mediánok, vagyis az adott témában működő csatornák fele ennél kevesebbet keresett.

10,22 $
Medián hosszú videós RPM az Oktatás és tudomány szegmensbenbecslésForrás: AIR Media-Tech, 2026

Szegmens (niche)

Medián hosszú videós RPM

Oktatás és tudomány (Education & Science)

10,22 $

Közlekedés (Transport)*

5,69 $

Életmód (Lifestyle)

2,98 $

Hírek (News)*

2,60 $

Szórakoztatás (Entertainment)

2,43 $

Kütyük és technológia (Gadgets & Tech)

2,33 $

Zene (Music)

2,28 $

Gasztro (Food)*

2,25 $

Gaming

2,05 $

Üzlet és pénzügy (Business & Finance)*

2,01 $

Egészség és sport (Health & Sport)

1,23 $

Gyerekek és tinédzserek (Kids & Teens)

0,33 $

* Kevesebb mint 10 csatorna szerepelt a mintában; ezeket tájékoztató jelzésként kezeld, ne kemény iparági benchmarkként.

Érdemes megnézni az Üzlet és pénzügy (Business & Finance) sort. Sok SEO-blog azt állítja, hogy a pénzügyi csatornák 10–40 dolláros RPM-et keresnek, miközben az AIR kisebb pénzügyi mintájának mediánja 2,01 dollár volt. Mindkét állítás mögött lehet részigazság: néhány, kifejezetten amerikai közönséget kiszolgáló pénzügyi csatorna valóban jóval a medián fölött kereshet, de új csatornát soha nem szabad a sáv legfelső szélére alapozva tervezni.

A gyakorlati tanulság: a streamerek körében leggyakoribb gaming szegmens nagyjából 2 dollár körül fizet 1 000 megtekintésenként. A gyerekeknek szóló tartalom azért hoz töredéknyit, mert ezeken a videókon nem futhatnak személyre szabott hirdetések. Ráadásul a közönséged országa legalább annyit számít, mint maga a téma — egy magyar nyelvű csatorna RPM-je a helyi hirdetői árak miatt gyakran alacsonyabb, mint egy angol nyelvű, nyugat-európai vagy észak-amerikai nézőket elérő csatornáé.

Shorts RPM: miért fizet ennyivel kevesebbet?

Az AIR 2026. szeptemberi Shorts-kutatása szerint a Shorts RPM témától függően 0,02 és 1,48 dollár között mozgott 1 000 megtekintésenként, ami ugyanannak a szegmensnek a hosszú videós RPM-jéhez képest mindössze 3–14%.

0,02–1,48 $
Shorts RPM-sáv 1 000 megtekintésenként, szegmensenkéntbecslésForrás: AIR Media-Tech, 2026

Az ok szerkezeti. Egy 10–15 perces hosszú videóban több reklámblokk is lefuthat, amelyek közvetlenül a te videódhoz tartoznak. Egy Short ezzel szemben csak egyetlen továbbgörgetés a feedben, a reklámok a klipek között ülnek, és a bevétel minden jogosult alkotó között szétoszlik, mielőtt a te 45%-os részesedésedet kiszámolnák. A több megtekintés nagyobb szeletet jelent a közös tortából, de egyetlen megtekintés értéke töredéke a hosszú videóénak.

Számítási példa: 1 000, 100 000 és 1 000 000 megtekintés

Mivel az RPM már eleve azt jelenti, hogy „hány dollár jut neked 1 000 megtekintés után a YouTube levonása után", a képlet egyetlen sor: bevétel = megtekintések ÷ 1 000 × RPM. Így néz ki ez a fenti AIR-mediánokkal kiszámolva:

Formátum és szegmens (RPM)

1 000 megtekintés

100 000 megtekintés

1 000 000 megtekintés

Hosszú videó, Oktatás és tudomány (10,22 $)

10,22 $

100 × 10,22 $ = 1 022 $

1 000 × 10,22 $ = 10 220 $

Hosszú videó, Életmód (2,98 $)

2,98 $

100 × 2,98 $ = 298 $

1 000 × 2,98 $ = 2 980 $

Hosszú videó, Gaming (2,05 $)

2,05 $

100 × 2,05 $ = 205 $

1 000 × 2,05 $ = 2 050 $

Hosszú videó, Gyerekek és tinédzserek (0,33 $)

0,33 $

100 × 0,33 $ = 33 $

1 000 × 0,33 $ = 330 $

Shorts, alacsony–magas szegmens (0,02–1,48 $)

0,02–1,48 $

2–148 $

20–1 480 $

Két fontos megszorítás: ezek iparági mediánok és becslések, nem garantált tarifák, és egyetlen cent sem jár belőlük, amíg nem vagy tagja a YouTube Partner Program hirdetési szintjének. A felvétel előtti megtekintések nulla hirdetési bevételt termelnek — ezért egy induló csatornának a belépési küszöbök elérése sokkal fontosabb feladat, mint bármilyen RPM-táblázat böngészése.

Egy havi 100 000 hosszú videós megtekintést hozó gaming csatorna tehát nagyjából 205 dollárnyi hirdetési bevételre számíthat. Ez nagyon hasonló nagyságrend ahhoz, amit egy kisebb Twitch-csatorna termel: a két modellt részletesen is összevetheted a mennyit keres egy Twitch streamer előfizetésből, Bitből és reklámból című cikkünkben.

Miért éri meg mégis Shorts-videókat gyártani?

Ha a Shorts 1 000 megtekintésenként csak néhány centet fizet, miért érdemes egyáltalán időt szánni rá? Azért, mert a Shorts feladata a felfedezhetőség (discovery), nem pedig a közvetlen hirdetési bevétel. Egy rövid klip olyan nézőkhöz is eljut, akik még soha nem hallottak a csatornádról, és egy részük átkattint a hosszú videóidra vagy az élő adásaidra, amelyek megtekintésenként 7–30-szor többet fizetnek.

Ráadásul ugyanaz a 9:16-os függőleges klip TikTokon és Instagram Reelsen is működik, ahol minden platform más szabályok szerint fizet. A TikTok például egyáltalán nem fizet az egy percnél rövidebb videókért a Creator Rewards programban — mielőtt erre építenél, nézd meg, mennyit fizet a TikTok Creator Rewards megtekintésenként.

  • Vágd ki a legjobb pillanataidat függőleges klipekbe; a streamek Shorts-, TikTok- és Reels-klipekké alakításáról szóló útmutatónk lépésről lépésre végigvezet a folyamaton.

  • Tedd ki mindegyik klipet az összes rövid videós platformra, az adott platformra szabott címmel és leírással.

  • Minden klipből mutass egyetlen olyan helyre, ami valóban fizet: a hosszú YouTube-videóidra, az élő streamedre vagy a csatornatagságodra.

Ha ezt kézzel csinálod, az klipenként három külön feltöltést jelent. Az Uplonic segítségével egyszer töltöd fel a videót, külön szöveget írsz hozzá YouTube Shortsra, TikTokra és Instagram Reelsre, majd egyetlen közös várólistából és naptárból ütemezed őket.

Mit kezdj ezekkel a számokkal a gyakorlatban?

Az RPM-adatokat arra használd, hogy reális elvárásaid legyenek, ne arra, hogy olyan témát válassz, ami egyáltalán nem érdekel. Néhány gyakorlati szabály a döntéshez:

  • A YPP-tagság előtt a nézési órákra optimalizálj, ne az RPM-re. Amíg nem vesznek fel a programba, az RPM-ed pontosan nulla. A hosszabb, végignézett videókkal sokkal gyorsabban összegyűlik a 4 000 nézési óra (vagy 2027 februárjától a 8 000 óra), mint amennyi idő alatt Shorts-videókból elérnéd a 10 vagy 20 milliós megtekintést.

  • A YPP-belépés után havonta ellenőrizd a saját RPM-edet. A saját csatornád valós száma minden iparági mediánnál pontosabb. Ha jóval a szegmensed mediánja alatt vagy, nézd meg a nézőid földrajzi eloszlását, és azt, hogy a megtekintéseid mekkora része érkezik Shortsból.

  • Ne állj meg a hirdetési bevételnél. Iparági becslések szerint a YouTube-szponzorációk 20–60 dollárt fizetnek 1 000 megtekintésenként (ThoughtLeaders, 2026. április), ami a 2 dolláros hirdetési RPM tíz-harmincszorosa. A mennyit kérj egy szponzorált posztért című útmutatónk megmutatja, hogyan árazd be az integrációkat.

A növekedés az a változó, amire a legnagyobb ráhatásod van. Ha a megtekintések száma a szűk keresztmetszet, kezdd ezekkel a gyakorlati YouTube-elérés növelési módszerekkel.

GYIK

Mennyit fizet a YouTube 1 000 megtekintésért?

Hosszú videóknál a 2026-os szegmensenkénti mediánok 0,33 és 10,22 dollár között mozogtak 1 000 megtekintésenként, a gaming témában 2,05 dollár körül. Shorts-videóknál ez a sáv 0,02 és 1,48 dollár között alakult. Ezt a bevételt csak akkor kapod meg, ha már tagja vagy a YouTube Partner Program hirdetési szintjének.

Mennyit keres egy YouTuber 1 millió megtekintéssel?

Az AIR-mediánokkal számolva 1 millió hosszú videós megtekintés nagyjából 330 dollártól (gyerek és tinédzser tartalom) 10 220 dollárig (oktatás és tudomány) terjed, gaming csatornáknál pedig körülbelül 2 050 dollárt jelent. Egymillió Shorts-megtekintés ezzel szemben nagyjából 20 és 1 480 dollár közötti bevételt hoz.

Fizet a YouTube a Shorts-videókért?

Igen, ha benne vagy a YPP hirdetési szintjében: a közös Shorts bevételi alapból rád eső összeg 45%-át kapod meg. 2027. február 1-jétől a folyamatos Shorts-bevételmegosztáshoz az elmúlt 90 napban elért 10 millió Shorts-megtekintés szükséges, amit a YouTube havonta ellenőriz.

Nehezebb lesz bekerülni a YouTube Partner Programba?

Igen. 2027. február 1-jétől az új jelentkezőknek 1 000 feliratkozóra, valamint 365 nap alatt 8 000 nézési órára vagy 90 nap alatt 20 millió Shorts-megtekintésre lesz szükségük. A programban már bent lévő csatornák tagsága megmarad.

Források és módszertan

Így számoltunk: a bevételmegosztási arányok és a jogosultsági küszöbök a YouTube hivatalos Súgójából és a 2026. augusztusi hivatalos bejelentéséből származnak. Az RPM-értékek az AIR Media-Tech 2026-os adatsorain alapuló iparági becslések (mediánok, nem átlagok); a 10-nél kevesebb csatornát tartalmazó szegmenseket külön jelöltük. A számítási példa ezeket a mediánokat szorozza fel a megtekintésekkel; szemléltetés, nem bevételi ígéret. Ellenőrizve: 2026. október.

MegosztásXLinkedInFacebook

A következő útmutató e-mailben

Útmutatók alkotóknak, kereseti adatok és azok a platform-változások, amik az elérésedet érintik. Legfeljebb havi két levél, bármikor leiratkozhatsz.

A videóid minden platformon, automatikusan.

Köss be minden fiókot, tervezz AI asszisztenssel, automatizálj Claude vagy Codex-el, és kövesd a posztokat egyetlen felületről.

Kezdés ingyen

TikTok
TikTok ütemezve18:00 · TikTok
Instagram
Instagram feltöltve3 feltöltés ma
Facebook
Ütemezés aktívKövetkező feltöltés: 18:00 · TikTok
Kéz egy okostelefonnal, rajta az Uplonic dashboard
Az Uplonic mobilon, a videó-ütemező felülettel